איך מתכוננים לצבא

 

הרצאה מרתקת מזווית אחרת על ההכנה הנחוצה לקראת השירות הצבאי של קב"נית במיל'- שירלי קורין

מיועדת לבתי ספר תיכון והורים לילדים טרום גיוס

הילדים הולכים להיות ג'ובניקים או קרביים? בשני המקרים, הם צריכים הכנה לצבא. בואו לשמוע איך להכין אותם לצבא, כי יש דברים שאתם לא חושבים עליהם, אבל חשוב להכין אליהם את הילדים מראש. אם הם מתכננים שירות קרבי אז זה מובן, ובזה מתמקדות רוב תכניות ההכנה לצבא. עדיין למרות התכניות, עשירית מקרב הלוחמים לעתיד ינשרו מתפקידי לחימה במהלך השירות הצבאי, והג'ובניקים? גם שם אחוז הנשירה לא מבוטל. במציאות שבה שליש מהחיילים הם ג'ובניקים וכ 7000 חיילים בשנה משתחררים משירות, השאלה היא אם יש משהו שאפשר לעשות בנוגע לכך. אני טוענת שכן, וחלק מזה הוא הכנה נכונה לצבא. כולל גם לג'ובניקים שמהווים שליש מקרב המתגייסים. 

כקב"נית במילואים, אני רואה את החיילים במצבים נפשיים ורגשיים מורכבים ולפעמים לא פשוטים, שאפשר היה למנוע את ההגעה אליהם או לכל הפחות, לצמצם ולהקטין את עוצמתם בצורה ניכרת ומשמעותית, אילו היתה מתבצעת עבודת הכנה נכונה, מנטאלית ורגשית טרם השירות הצבאי. הרבה פעמים קיימים פערים גדולים בין התפיסה והדימוי העצמי לבין היכולת הנדרשת, בין הרצוי למצוי, בין עיקר לטפל, ובין דרישות החיים אליהם התרגלו החיילים שבדרך, לבין דרישות הצבא. הנוער שמתגייס היום לצבא הוא לא אותו הנוער שאנחנו היינו כשהתגייסנו, ההתמודדויות אחרות, העולם השתנה. אתם כהורים רוצים לעזור, אך לא תמיד יודעים איך, והרבה פעמים לא עושים את זה נכון. גם אם הילדים שלכם מתעתדים להיות ג'ובניקים ולא קרביים, אין זה אומר שהשירות הצבאי לא יציב בפניהם אתגרים וקשיים שכדאי להתכונן אליהם בטרם עת, ולא רק אחרי התחלת השירות בצבא.

הרבה מאד פעמים, הורים וגם מלש"בים- מועמדים לשירות בטחון, מאד מרוכזים ועסוקים בסוג התפקיד אליו יתקבל החייל בשירות. עיקר האנרגיה מופנית לדאגה בתחום הזה, שלעיתים נתפס כחזות הכל, בלי לשים לב שישנם עוד מרכיבים לא פחות מהותיים שמשפיעים על השירות הצבאי ואיכותו.   

מתוך ההכרה בחשיבות השירות הצבאי, הכנתי הרצאה שמטרתה היא לסייע לילדיכם לשרת בצורה מיטבית ולא למען הסר כל ספק, להתחמק משירות צבאי.

בהרצאה אני מצביעה על הקשיים המנטאליים והרגשיים שעלולים לצוץ כבר בשלב הטירונות ולכל אורך השירות הצבאי, מסבירה כיצד ניתן להתמודד איתם ולהימנע מהם במידת האפשר, מביאה מניסיוני המעשי בשטח בעבודה טיפולית מול חיילים והורים, ומשתפת בתובנות וטיפים מעשיים שנבדקו, שיסייעו לילדיכם להעביר את השירות בצורה מוצלחת טובה וחיובית יותר.  

ההרצאה הינה פרונטלית ומלווה במצגת. אורך ההרצאה עד שעה.

ניתן להזמין את ההרצאה בטלפון 050-6998715, או דרך הטופס באתר.

הכנה לצבא

הרצאות נוספות

נדודי שינה וסטרס/ עבודה נדודי שינה וסטרס / נשים נדודי שינה וסטרס

חזרה לדף הבית