הרצאות

מגוון הרצאות בתחומים שונים. ההרצאות מחולקות לשם הנוחות לנושאים שונים, עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה בעמודים הבאים. משך הרצאה עומד על שעה וחצי לכל היותר. תכני ההרצאה ניתנים לשינוי בהתאם לקהל.

רפואה משלימה

רפלקסולוגיה- מה אומרות כפות רגליך

משמעות השם. המקורות של הרפלקסולוגיה. איך הרפלקסולוגיה פועלת בדיוק. ההבדל בין רפואה מערבית לרפואה משלימה. תפקיד הכאב. מנגנון 'הלחם או ברח'. כף הרגל- על מה מסתכלים. בעיות בהן מטפלת רפלקסולוגיה. הדגמה וטיפים לבריאות טובה יותר.

לחצו כאן לפירוט על רפלקסולוגיה

ארומתרפיה 'על טעם ועל ריח אין להתווכח'

מהי ארומתרפיה. ההיסטוריה של השמנים. אפשרויות השימוש בשמנים אתרים, כיצד אפשר להתרפא באמצעות ריח. תרגיל בדמיון מודרך בשילוב מבער. בעיות שניתן לטפל בהן באמצעות שמנים. טיפים.

לחצו כאן לפירוט על ארומתרפיה

פרחי באך

מהם 38 התמציות של דר' באך. כיצד הן פועלות ועל מה הן מתבססות. באיזה מצבים ניתן לטפל ובמה נדרש טיפול אחר. מה זה רסקיו רמדי ומה תמצית הרסקיו  עושה. האם יש תופעות לוואי לפרחי באך, והאם רק בני אדם יכולים להפיק מהם תועלת. על כל אלה ושאלות אחרות, בהרצאה זאת.

לחצו כאן לפירוט על פרחי באך

חשיבה חיובית סגנונות תקשורת ו NLP

חשיבה חיובית

הרצאה פרונטאלית + מצגת: משלבת חלקים חוויתיים ותרגילים פרקטיים בדמיון מודרך, טיפים לחיים. כוללת סקירה קצרה של חשיבה חיובית עפ"י גישות שונות- בודהיזם, יהדות, פסיכולוגיה. מדוע לא פשוט לחשוב חיובי באופן טבעי. חשיבותה לבריאות הגוף והנפש. מחשבה יוצרת מציאות. חשיבה חיובית ככלי לתקשורת משופרת עם הזולת. מודל אפר"ת.

סגנונות תקשורת

הרצאת חובה! לכל מי שעובד עם אנשים ורוצה לייצר איתם כימיה במהירות. נלמד לאיזה סגנון תקשורת אנחנו שייכים. איך לדבר ועל מה עם הזולת, בהתאם לסגנון התקשורת הדומיננטי אצלו. רוצים לשפר את מערכות היחסים בחייכם מיידית? הזמינו!

תקשורת יעילה המתבססת על כלים מ NLP

 בנויה כסדנא חוויתית ופחות כהרצאה פרונטלית תיאורטית. מתוך תפיסה שתרגול תקשורת יעילה מצריך התנסות מעשית. 'לא לדבר על אלא לעשות את'. תקשורת יעילה (אפקטיבית) מתייחסת למרכיבי התקשורת השונים: דיבור, שפת גוף, אינטונציה. נלמד איך יוצרים תקשורת אפקטיבית= תקשורת שמביאה תוצאות! כיצד כדאי להעביר מסר? מהו שימוש באינטונציה בצורה מדויקת- הרחבת המודעות לאופן בו אנו מתקשרים , ואיך משפיעה שפת הגוף על התקשורת.

מהו המפתח לשינוי הרגלים?

לכולנו הרגלים קטנים שאנחנו מנסים לשנות שנים ולא מצליחים. מדוע זה קורה והאם באמת ניתן לשנות הרגלים. בהרצאה נבין מה מונע מאיתנו לשנות הרגלים, ונקבל טיפים בדוקים ויעילים שיסייעו לנו לייצר שינוי בהדרגה.

הרצאת חובה לכולם, במיוחד למי שנמצא בתקופת מעבר מקצועי משכיר לעצמאי או עובדים לקראת פרישה!   

שינוי מציאות- האם זה אפשרי?

הרצאה פרונטאלית + מצגת: האמונות שלנו מעצבות את חיינו. כיצד ומתי הן נוצרו? האם ניתן לזהות איזה אמונה יש לי, וכיצד ניתן לשנותה. בהרצאה יינתנו כלים לזיהוי אמונות מגבילות ושליליות שמעכבות אותנו ובולמות אותנו ממימוש הפוטנציאל האישי שלנו, ויינתנו טיפים לעבודה עצמית בדרך לשינוי.

קולנוע דוקומנטרי ו NLP

'חיים בסרט' הרצאה בשילוב NLP + סרט קצר

צפייה בסרט הקצר הדוקומנטרי (תיעודי), שהיוצרת, ביימה, צילמה ערכה והפיקה- 'רוקדת בין העולמות'. תיאור חייה של רקדנית חילונית & דתייה בעיצומו של תהליך הבאת ילד לעולם מתרומת זרע. דיון על השאלות שעולות מהסרט. כיצד סרט מאפשר לשנות ולהרחיב נקודת מבט והתייחסות. רתימת טכניקות "קולנועיות" מתחום ה NLP  תוך התנסות במדיטציה מונחית ותרגול מעשי בקבוצות קטנות, שעוזרות לנו לצאת מהסרט של עצמנו.

הרצאה + סרט קצר 'רוקדת בין העולמות'- כמבוא לשיח על זהות והגדרה עצמית

הרצאה + הסרט הדוקומנטרי הקצר שלי על רקדנית חילונית/ דתייה בעיצומו של תהליך הבאת ילד לעולם מתרומת זרע. בחירתה מאתגרת את החשיבה ויכולת ההכלה החברתית, בחברה שאוהבת הגדרות ברורות. מתוך כך יתקיים דיון בשאלות של זהות והגדרה עצמית. חילוניות מול דתיות, אינדיווידואליות מול קונפורמיות, בחירות מול פשרות (בחיים וביצירה)  וכו'. נבחן גם מה אומרת הפסיכולוגיה מחד והרמב"ם מאידך על היכולת לבחור בדרך האמצע. בסיומה נתנסה בעבודה בקבוצות קטנות בטכניקת NLP המסייעת להגמשת יכולת ההסתכלות שלנו על סיטואציות.  

נדודי שינה וסטרס

עבודה נדודי שינה וסטרס

ההרצאה מתמקדת בהשפעה של הסטרס והפרעות כמו נדודי שינה, על פריון עבודה תפקוד העובדים. ניתנים כלים לאבחון נדודי שינה וטיפול עצמי טבעי משולב בכלים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים להרגעה של מתח וסטרס, ולשיפור הגיינת השינה, לתפקוד טוב יותר בחיים ובעבודה.

אם רווחתם הנפשית של העובדים חשובה לך, הזמיני הרצאה זאת. הם יודו לך- מבטיחה

נדודי שינה ומתח- מה עושים עם זה?

ההרצאה דנה בהרחבה בקשר בין נדודי שינה ומתח, ונותנת כלים פרקטיים ויעילים להתמודדות עם מתח ונדודי שינה.

נשים נדודי שינה וסטרס

מהן הפרעות השינה השכיחות? מהם הגורמים הנפוצים לבעיות שינה? האם יש קשר בין הפרעות שינה לשינויים במעגל הפריון הנשי: הריון, לידה, גיל המעבר? נושאים אלו ועוד כולל טיפים לטיפול עצמי, יינתנו בהרצאה שמוקדשת כולה לנשים.

לחצו כאן לפירוט  

איך מתכוננים לצבא- הרצאת חובה להורים של המועמדים לשירות צבאי ובתי ספר תיכוניים

האם כל חייל לעתיד צריך להתכונן לשירות הצבאי, או רק מי שבוחר בשירות קרבי? על מה כדאי לשים את הדגש לפני השירות הצבאי כדי להגיע אליו מוכנים יותר, מה ההורים צריכים לעשות. האם התפקיד אליו שואפים בצבא הוא הדבר החשוב מכל? על שאלות אלו ועוד בהרצאתה המרתקת של שירלי קורין- קב"נית במיל'. במהלך ההרצאה ינתנו טיפים וכלים מעשיים להתמודדות נכונה, לשירות מוצלח יותר.

לחצו כאן לפירוט 

חזרה לדף הבית

  
הרצאות ברפואה משלימה
רפלקסולוגיה/ פרחי באך/ ארומתרפיה/
חשיבה חיובית ו NLP
חשיבה חיובית/ תקשורת אפקטיבית/ NLP ושפת גוף/ סגנונות תקשורת/ שינוי הרגלים
קולנוע
NLP & קולנוע דוקומנטרי/ רוקדת בין העולמות- סרט קצר
נדודי שינה וסטרס
עבודה נדודי שינה וסטרס/ נדודי שינה וסטרס / נשים נדודי שינה וסטרס
הכנה לצבא
איך מתכוננים לצבא? הרצאה מרתקת של שירלי קורין- קב"נית במיל'